SAVUNMA VE HAVACILIKTA ETİK OLMAK NE DEMEKTİR. ETİK DANIŞMANLIK NASIL OLUR.

”BİLİNCLİLİK-FARKINDALIK” Kavramı ilave edilerek bu kavramın üretim süreçlerine, Hizmet kalitesine ve ETİK DAVRANIŞLARA’ Uygulanması hedeflenmiştir.

”AS9100 Rev-D Kapsamında alınması olumlu ve uygun olarak  değerlendirilen eğitimi vermek için hazırız.

 AS9100 Alacak şirketler, KÜMELENMELER ve OSB’ler gibi belkide ETİK olma konusunda ve ”ETİK DAVRANIŞLARIN” Gelişmesinde insanların dürüst olmasında en tekin olaçak başlıklardır.

Örneğin:

Bir şirkete AS 9100 Rev-D Sistemi kuracak bir Danışmanın ETİK OLARAK HİÇ BİR ŞİRKETTE DENETÇİ OLARAK ÇALIŞMAMASI GEREKİR.

Günümüzde Belge alacak şirketler, KÜMELENMELER ve OSB gibi Benzeri oluşumlar  DANIŞMAN’lık hizmeti alacak kişileri araştırmaları ve geçekten hiç bir kurumda yada kuruluşta Resmi olarak oranın personeli olmamalıdır. Şayet öyle ise ETİK KURALLARINA UYULMADIĞINI GÖSTERİR. BÖYLE BİR DAVRANIŞIN ALTINDA ARANACAK SORULACAK BİR ÇOK SORU VARDIR.

Elbette eskiden Denetci olarak çalışmıştır. Tecrübeli ve kıymetli bir personeldir. Ama hiç bir kurumda yada kuruluşta Resmi olarak oranın personeli olarak çalışmıyor kendine bir şirket kurmuş veya bir DANIŞMANLIK Şirketinde çalışıyor olabilir. DANIŞMALIĞI ETİK KURALALARINA UYGUNDUR.