KDECEC DANIŞMANLIK VE EĞİTİM ŞİRKETİ​

Biz Kimiz?

Ben, Kemal CIYRAK 1980 yılında başladığım çalışma hayatına öncelikle Türk Silahlı Kuvvetlerinde Kara Havacılık Sınıfında Uçak Helikopter Teknisyeni Olarak Göreve Başladım. Kara Havacılık Sınıfının Her bir kademesinde aldığım görev ve yetkilerle,  Yurt dışından USA’dan Skorski’den aldığım Kompozit ve Component Eğitimleri ile, 5. Ana Bakım Merkez Komutanlığının Sahip olduğu tüm yetki ve yetenekleri Sivil havacılık kurallarına uyumunu sağlamak bu imkân ve kabiliyetlerini  Ülkemin Ekonomisine katkı sağlamak amacı ile gerekli çalışmaları yaparak FAA-JAR-(EASA)-145 Bakım Yetkisi alınmasında gerekli çalışmaları yaptım. 25 yılın ardından Uçak Helikopter ve Özel İhtisas eğitimleri ve başarılar ile dolu çalışma hayatıma emekliye ayrılarak sonlandırdım.

Silahlı kuvvetlerin son beş yılında  5. Ana Bakım Merkez Komutanlığının Pal pervane atölyesinde EASA PART-145 Çatısı altında Kalite Sorumlusu  ve ek görev olarakda Döner Sermaye Saymanı Olarak görev yaptım. Kalite sorumlusu ve kendimi geliştirmek adına Dışarıdan Kalite eğitimleri aldım. 1980 yılında başladığım  çalışma hayatıma, savunma ve havacılığın tek okulu olan yerde daha sonrada Kalitenin hayatıma girmesi ile ‘’Aerospace’’  BAŞ DENETCİ OLARAK-(19 Yıl) Toplamda da, (41) yıllık Bir tecrübeye sahibim.  

                                                                                                         

SHGM Onaylı-TR-66-4361 Nolu Lisansım Geçerli olup Her yıl veya iki yılda bir almam gereken EASA ve FAA Gerekliliği olan Eğitimleri almaya devam ediyorum. Lisansımın geçerlilik Tarihi: 05-09-2023 kadardır. Tüm sertifikalarımı (CV) bölümünde görebilirsiniz.

İki yıl Saudi Arabistan (Jeddah) da o zaman ülkemizde dahi olmayan ‘’HELICOPTER EMERGENCY MEDICAL SYSTEM’’ HEMS PROJESİN ’de Bakım ve Teknik Müdür ve Güvenlik Müdürü olarak görev yaptım.

Kanada’da BO-105 Helikopterinin Gövde -Motor-Sistem eğitimlerini alarak SHGM den Onaylı JAR-66 Lisansımı aldım.

İki yıl Basel-Jet Aviation ’un CERTIFIYING STAFF MEMBER AUTHORISATION Cat-3 Olarak görev yaptım. TAI Şirketinin On üç Tedarikçisinin üçüncü taraf denetimlerini gerçekleştirdim. ASELSAN Şirketi ile ŞİLİ HELİKOPTER PROJESİNDE Çalışarak, Sistem, Proje, Hava aracı Teslim alma, Sistemin ilk ara son kontrol ve Uçuş testlerinin Proseslerini oluşturulmasında ve Teknik denetimlerinin yapılmasında görev aldım.

Bu dönemde AS 9100 Rev-D (IRCA’dan Aero Space Lead Auditör’üyüm) ve ISO 9001:2015 ( Lead Auditör olarak OASIS Tabanına kayıtlı 19033650 sertifika numarası ile uluslar arası yetkilisi olarak standartlarının Türkiye’deki özellikle Havacılık ve Savunma sektörünün gelişmesi, sistemleşme ve kurumsallaşma sürecinin içerisinde bulunma şansını elde ederek bu süreçte yerinizi alarak Şirketlerimize Sistem kurma danışmanlığı yaptık.

İlaveten Anadolu Üniversitesi İŞLETME ikici sınıf ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi olarak Eğitimimiz bir ömür devamı gibi devam etmektedir.

Son durumda oluşan Toplam 12 Personelimiz ile, Yaptığımız başarılı Sistem kurma, danışmanlık ve eğitim çalışmaları sonucunda ortaya çıkan tanınırlık sonucunda ise yılların verdiği birikim ve deneyim sonucu kişisel değerler üzerinden kurumsallaşmak amacıyla yeni bir atılım ile çözüm ortakları ile de işbirliği içerisinde KdedeC Danışmanlık ve Eğitim Şirketini kurarak Bilgimizi Ülkemizin geleceğine ve Milli olma adına aktarmaya bu konuda ÖNCE BİLGİ yaklaşımı ile  Ekonomik Uygunluk Sağlayarak geleceği inşa edebilme yolculuğuna devam etmektedir. 

Ayrıca , Türkiye’de (18) On Dört Standarttın Baş denetçisi olarak görev yapan Tek Danışman ve Denetçisi olarak, görev yapmaktan, 

İlaveten, TÜRKİYE’DE 2018 yılından bugüne kadar icersinde İLK DEFA ÜSTELİK ARKA ARKAYA YURT İÇİ VE YURD DIŞI OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 11 DEFA ÖDÜL ALAN DANIŞMANLIK ŞİRKETİ OLMANIN VERDİĞİ MUTLULUĞUNU YAŞAMAKTAYIZ.

Ödüllerimizin ilk’i: INTERNATION  STAR  OF LEADERSHIP IN QUALITY’’–(PARİS)’DE

Ödüllerimizin İkincisi: ‘’THE EXCELLENT IN QUALITY’’- (CANNES)’DE ALDIK. 

 

DİĞER ÖDÜLLERİMİZİ ANA SAYFAMIZDA GÖREBİLİRSİNİZ.